دسته بندی محصولات
گوشت گوسفندی
گوشت گوساله
گوشت شتر
گوشت شترمرغ
گوشت چرخ کرده
۱۷+

دسته بندی دیگر

تهیه شده از
موارد استفاده
بیشتر در چه غذاهایی استفاده میشود
میزان استخوان
میزان چربی
میزان کالری
براساس قیمت:

نمایش 1 - 12 کالا از 99

گوشت قرمز
از نسل‌های گذشته والدین و پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما، گوشت قرمز را به‌عنوان یک غذای مغذی برای سلامتی می‌دانستند. حال اوضاع کمی فرق کرده است و کارشناسان عنوان می‌کنند که دعایت اعتدال در مصرف گوشت قرمز ضروری است تا بتوانیم از مزایای آن بهره‌مند شده و همچنان کمتر از مضرات آن بهره‌مند شویم. دیدگاه‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارد و یک سری نظرات افراط گونه وگان‌ها هم در این زمینه دیده می‌شود. شما با خرید گوشت قرمز می‌توانید از فواید سلامتی آن بهره مند شده و پروتئین و دیگر مود مغذی را وارد بدن خود کنند. این‌ها موادی هستند که می‌توانند به سلامت بیشتر بدن شما کمک کنند.
منبع بزرگی از ال کارنیتین
ال کارنیتین یک اسید آمینه است که به‌طور طبیعی در محصولات گوشتی وجود دارد و با مصرف گوشت قرمز می‌توانید آن را وارد بدن خود کنید. در میان عملکردهای دیگر، ال کارنیتین در متابولیسم چربی هم نقش بسزایی دارد. ال کارنیتین وظیفه انتقال چربی‌ها به میتوکندری ما را برای سوزاندن انجام می‌دهد. بنابراین، اهمیت دارد که با خرید گوشت قرمز این ماده مفید را وارد بدن خود کرده و نیازهای عمومی سنتز را فراهم کنید. این روند سبب می‌شود که یک اسید آمینه ضروری را برای بدن خود تامین کنید.

دیگر محصولات: گوشت گوسفندی
تامین گلوتاتیون بدن
گوشت قرمز حاوی آنتی اکسیدان گلوتاتیون بوده و مزایای جالبی برای بدن شما خواهد داشت.گلوتاتیون به‌عنوان آنتی آکسیدان اصلی شناخته شده و مصرف آن سبب می‌شود که فواید جالبی را تجربه کنید. این ماده فواید ضد پیری داشته و باعث افزایش طول عمر می‌شود. پیگیری از بیماری‌ها، از جمله دیگر فواید این ماده غذایی است و می‌توانید خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را هم کاهش دهید. تقویت سیستم ایمنی بدن شما هم به‌همین صورت انجام خواهد شد. این ماده به محافظت از سلول‌های بدن شما پرداخته و اجازه می‌دهد که در برابر آسیب‌های سلولی ایمن باشید.

از سوی دیگر، کمبود گلوتاتیون به استرس اکسیداتیو التهاب کمک می‌کند. در نتیجه، بالا نگه داشتن سطح گلوتاتیون برای سلامت کلی ما هم اهمیت دارد. این سوال هم مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم سطح گلوتاتیون خود را بالا نگه داریم. می‌دانیم که گوشت گاو سرشار از پروتئین است و به بهبود توده عضلانی هم کمک می‌کند. دلایل متعددی هم وجود دارد که چرا باید تلاش کنیم که از دریافن پروتئین کافی اطمینان حاصل کنیم. از جمله آن می‌توانیم به تامین پروتئین بدن خود اشاره کنیم که منجر به ساخت درست استخوان، پوست و غضروف خواهد شد. شما با پرداخت قیمت گوشت قرمز می‌توانید از تمامی این مزایا بهره مند شده و از بیماری‌ها دور بمانید.

پروتئین کافی برای ساخت و حفظ توده عضلانی بدون چربی هم فراهم خواهد شد و از بین تمام درشت مغذی‌ها، پروتئین سیر کننده ترین گزینه بوده و می‌تواند ولع غذایی را هم از بین ببرد. به یاد داشته باشید که گوشت گاو مملو از آمینو اسیدهای تقویت کننده سلامتی است و یکی از بزرگ‌ترین منابع پروتئین در رژیم غذایی انسان محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال، یک بخش ۱۷۰ گرمی از ۸۰ درصد گوشت گاو بدون چربی، ۴۶ گرم پروتئین به همراه خواهد داشت. اگر تنوع گوشت گاو لاغرتری را انتخاب کنید، محتوای پروتئین حتی می‌تواند بیشتر هم باشد. مشخصا این میزان در گوشت قرمز مربوط به گوسفند رقم‌های متفاوتی خواهد داشت.

دیگر محصولات: گوشت شتر مرغ
مواد معدنی غنی در گوشت قرمز تازه
اگر به‌دنبال افزایش مصرف مواد معدنی مختلف هستید، گوشت گاو یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. اول از همه، گوشت گو دارای مواد معدنی نسبتا مغذی بوده و می‌توانید بیش از نیمی از مقدار توصیه شده روزانه سلنیوم و روی را تامین کنید. بنابراین، ارزش غذایی گوشت گاو می‌تواند به مبارزه با کمبودهای رایج جهانی آهن، منیزوم و روی در بدن شما کمک کند. نکته کلیدی ماجرا هم اینجا است که با خرید گوشت قرمز از چندین ماده معدنی ضروری برخوردار شده و می‌توانید آهن، فسفر، سلنیوم و روی را وارد بدن خود کنید.
کاهش کم خونی با خرید گوشت قرمز
کم خونی ناشی از کم بودن آهن است و متاسفانه، به یک اپیدمی رو به رشد در سراسر جهان تبدیل شده است. در کشورهای توسعه یافته‌ای مانند آمریکا، کمبود مواد مغذی نباید دلیل مرگ افراد باشد. با این حال، سالانه هزاران نفر بر اثر کم خونی فوت می‌کنند. به‌طور دقیق، آمار منتشر شده نشان می‌دهد که کم خونی در یک سال، ۱۴۶ هزار آمریکایی را در بیمارستان بستری کرده و ۵۲۱۹ نفر از این افراد فوت کرده‌اند. این روند در جامعه جهانی بدتر است و طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۱.۶۲ میلیارد نفر از کم خونی و فقط آهن رنج می‌برند. بنابراین، با تقبل قیمت گوشت قرمز می‌توانید از این دسته از افراد جدا شده و آهن مورد نیاز بدن خود را به بهترین شکل ممکن تامین کنید.
آسید آمینه قوی
مزیت دیگر مصرف گوشت قرمز در این است که مقدار زیادی از کارنوزین را می‌توانید وارد بدن خود کنید. کارنوزین یک آمینو اسید است که در سراسر بدن یافت می‌شود و چندین نقض مهم در سلامت انسان دارد. از آن‌جایی که گوشت گاو یکی از بالاترین منابع کارنوزین را دارد، خرید گوشت قرمز می‌تواند عامل مهمی برای سلامتی شما باشد.

دیگر محصولات: گوشت گوساله
سرشار از ویتامین
بسیاری از مواد مغذی مهم در گوشت گاو وجود دارد و مواد مغذی موجود در مقادیر قابل توجهی شامل طیف وسیعی از ویتامین‌های گروه بی است. علاوه بر این، گوشت گاو حاوی مقادیر مهمی از ویتامین ای و کا بوده و می‌توانید ویتامین ب ۱۲ را هم به عنوان یک ماده مغذی وارد بدن خود کنید. این بدان دلیل است که گوشت قرمز مربوط به گاو یا گوسفند می‌تواند به‌عنوان یک غذای حیوانی در دسترس شما بوده و تمام نیازهای بدن شما را تامین کند. این ویتامین‌ها دارای مزایای فراوانی هستند که شامل بهبود پوست، خلق و خوی مثبت، خواب بهتر و بازسازی عصبی است. درک این نکته هم بسیار مهم است که ویتامین ب ۱۲ ناکافی ممکن است که هطر افسردگی و مشکلات سلامت روان را در بدن شما افزایش دهد.

خوشبختانه با خرید گوشت قرمز می‌توانید یک وعده مناسب را ایجاد کرده و ۱۰۰ درصد از مقدار توصیه شده ب ۱۲ را برای بدن خود تامین کنید. کسانی که بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین ب ۱۲ هستند، گیاه‌خواران هستند و این افراد باید به دنبال مکملی برای تامین این نوع ویتامین در بدن خود باشند.

دیگر محصولات: گوشت شتر
اسید CLA
اسید CLA به‌صورت طبیعی در بدن حیوانات ساخته می‌شود و به‌دلیل داشتن چربی ترانس مثبت، به بهبود حساسیت انسولین کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که CLA باعث کاهش چربی بدن شده و بهتر از غذای مکمل برای بدن شما عمل خواهد کرد. مواد مغذی موجود در غذاهای کامل می‌تواند تاثیر متفاوتی با قرص‌های مصنوعی روی بدن شما داشته باشد. نسخه مصنوعی ترانس چربی در این بخش مطرح نیست و شما با خرید گوشت قرمز و مصرف آن می‌توانید ترانس چربی طبیعی را وارد بدن کرده و در بهبود بسیاری از بیماری‌ها به خود کمک کنید.

بدین ترتیب، دانستیم که گوشت قرمز برای بدن انسان فوایدی زیادی دارد و می‌توانید انواع ویتامین‌ها و پروتئین را وارد بدن خود کنید. گوشت قرمز از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند و تنها با مصرف چند وعده در هفته هم می‌توانید این مواد مغذی و بسیار عالی را وارد بدن کنید. البته حتی با توجه به قیمت گوشت قرمز هم بهتر است که در مصرف آن اعتدلال لازم را داشته باشید. چرا که می‌دانیم که در کنار این همه فواید، مضراتی هم برای گوشت قرمز عنوان شده است که لزوم رعایت در مصرف را به دنبال دارد.

مقایسه ( 0 مورد )