نمایش 1 - 12 کالا از 25

گوشت گوساله
گوشت گوساله از جمله محصولات بسیار جذاب در دسته گوشت قرمز است که فواید جالبی می‌تواند برای بدن داشته باشد. علیرغم اینکه همه به ما می‌گویند که کمتر گوشت قرمز مصرف کنید، اما شاید برای‌تان باور نکردنی باشد که گوشت گوساله تازه چه فواید جالبی می‌تواند داشته باشد. ما در ادامه به این موضوع پرداخته و با موشکافی بیشتر گوشت گوساله این موضوع را بررسی می‌کنیم که این فرآورده چه فوایدی دارد و چرا باید مصرف آن را در برنامه غذایی خودمان قرار دهیم. با خرید گوشت گوساله می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بدن شما در شرایط ایده‌آلی قرار گرفته و همواره زندگی همراه با سلامتی را تجربه می‌کنید.

دیگر محصولات: گوشت گوسفندی
گوشت گوساله چیست؟
گوساله مشخصا از خانواده گاو است و از گوسه‌های نر و ماده به دنیا می‌آید. گوساله‌ها رشد پیدا کرده و تبدیل به گاوهای شیری می‌شوند و در نهایت هم جایگزین مادر خواهند شد و می‌توانند به سهم خود در تامین شیر ادامه دهند. گوساله نر هم در میانه این تعریف قرار می‌گیرد و می‌تواند به بلوغ رسیده و تبدیل به گوشت گاو شود. حتی می‌توان از آن هم برای تولید گوشت گوساله استفاده کرد. با این حال، تنها درصد کمی از آن برای این زمینه تولید استفاده می‌شود. به همین دلیل است که گوشت گوساله به‌دلیل کمیاب بودن آن، گاهی اوقات هزینه بالایی داشته و قیمت گوشت گوساله نسبت به گوشت گاو بالاتر خواهد بود.
فواید گوشت گوساله
به‌طور کلی، گوشت گوساله دارای فواید و حقایق تغذیه‌ای فراوانی است که می‌توانید به آن توجه کنید. گوشت گوساله چربی پایینی داشته و حتی گاهی اوقات از آن به‌عنوان گوشت بدون چربی یاد می‌شود. به هر حال، چربی کمتر آن نسبت به گوشت گاو سبب شده است که طرفداران سلامتی توجه بیشتری به آن داشته باشد. این گوشت حاوی عناصری مانند سلنیوم است و این ماده به محافظت از سیستم در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند که آن باعث تحریک بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان خواهد شد. بدن انسان برای انتقال اکسیژن به آهن موجود در گلبول‌های قرمز خون نیاز دارد. آهن هم منبعی عالی از انرژی است. در الو گوشت می توانید انواع مختلف گوشت قرمز را خریداری کنید.

دیگر محصولات: گوشت شترمرغ

ویتامین ب ۱۲ هم یکی از فواید جذاب گوشت گوساله است و می‌دانیم که به تامین انرژی انسان کمک شایانی می‌کند. به‌طور مثال، می‌توانیم از آن به‌عنوان شارژ مجددی یاد کنیم که به تولید گلبول‌های قرمز خون کمک می‌کند. در نهایت، این ویتامین می‌تواند روی خلق و خوی ما تاثیر مثبتی داشته باشد. ویتامین دی هم از جمله فرآوارده‌های گوشت گوساله تازه است و از ان به‌عنوان ویتامین آفتاب هم یاد می‌شود. این ویتامین به عملکرد صحیح ماهیچه‌ها و سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند. فسفر هم یکی از مواد بسیار عالی در سیستم انسان است که به متابولیسم استخوان، سیستم عصبی و انرژی کمک شایانی خواهد کرد.

منیزیم هم در گوشت گوساله وجود دارد و واقعا می‌تواند برای بدن انسان مفید باشد. منیزیم با افسردگی و اسپاسموفیلی مبارزه خواهد کرد. این ماده از آریتمی و بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند و می‌تواند خستگی را نیز خواهد داد. این تنها بخشی از فواید منیزم است و می‌توانید از فواید دیگر آن هم بهره ببرید. روی هم یکی دیگر از فواید گوشت گوساله است که در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا و همچنین برخی از مشکلات گوارشی جلوگیری خواهد کرد. برخی حتی می‌گویند که روی می‌تواند از سرطان پروستات هم محافظت کند.

از دیگر فرآورده‌های گوشت گوساله تازه می‌توانید به ویتامین ب ۳ اشاره کنیم که به تولید هورمون‌های جنسی مانند استروژن و تستوسترون کمک می‌کند. با این ماده حتی می‌توانید تولید انسولین و هموگلوبین را نیز در بدن خود ایجاد کنید. در نهایت، در ایجاد کراتین هم می‌توانید از این ماده بسیار عالی استفاده کنید که برای سلامت مو مفید است. در نهایت به ویتامین آ می‌رسیم که توسط گوشت گوساله تازه برای بدن شما تامین شده و با مصرف جگر گوساله می‌توانید به آن دست پیدا کنید. با این ماده، از برخی از بیماری‌ها مانند سرطان سینه، آب مروارید، مالاریا و سرخک می‌توانید جلوگیری کنید.
فواید خرید گوشت گوساله تغذیه شده با شیر
می‌دانیم که دو نوع گوشت گوساله در جهان تولید می‌شود. یکی از آن‌ها با غلات تغذیه شده و دیگری هم با شیر تغذیه می‌شود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که این دو تفاوت‌هایی با همدیگر دارند. عمدتا، تفاوت آن‌ها در رژیم غذایی‌شان است. اولین با غلات، ذرت و موارد دیگر تغذیه شده است و دیگری هم با شیر مادر یا حتی شیر خشک مخلوط با آب تغذیه می‌شود. عملکرد آن‌ها درست مانند نوزادان خواهد بود. رژیم غذایی آن‌ها منطقا طوری است که گوشتی با رنگ صورتی روشن خواهد داشت و نوع اول تغذیه شده با غلات هم گوشت تیره‌تری را برای شما به همراه دارد.

دیگر محصولات: گوشت شتر
مزایای گوشت گوساله تغذیه شده با شیر
این ماده از مواد مغذی غنی همراه شده است و همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، با شیر تغذیه شده است. این گوساله‌ها حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مانند ویتامین‌ها هستند که برای عملکرد صحیح بدن و سیستم ایمنی بدن ضروری هستند. این گوساله‌ها گوشت لطیف‌تری هم دارند و جدای از رژیم غذایی، گوساله‌هایی که با شیر تغذیه می‌شوند، معمولا مدت کمتری نسبت به گوساله‌هایی که با غلات تغذیه می‌شوند، حدود ۵ تا ۸ هفته کمتر پرورش پیدا می‌کنند. این  مدت زمان بیشتری برای توسعه بافت عضلانی خواهد داد و آن‌ها را کمی حساس‌تر خواهد کرد. از نظر اندازه‌ هم به‌طور کلی می‌توان گفت که تکه‌های گوشت گوساله بزرگ‌تر از گوساله‌هایی هستند که با غلات تغذیه شده‌اند.

گوشت گوساله تازه معمولا گوساله‌های شیری نر هستند که در سن چهار الی شش ماهگی قرار دارند. آن‌ها معمولا گران‌تر از گوشت گاو هستند و معمولا هم غذاهای متنوعی از آن‌ها تهیه می‌شود. از آن‌جایی که گوشت گوساله تازه نسبت به گوشت گاو هموگلوبین ندارد، آهن کمتری هم خواهد داشت. این گوشت به‌صورت بالقوه فواید سلامتی جالبی به‌همراه دارد و می‌توانید در وعده‌های غذایی خود از آن استفاده کنید و فواید آن را وارد بدن خود کنید.

دیگر محصولات: گوشت چرخ کرده

بافت لطیف گوشت گوساله به دلیل قدمت آن است. از آن‌جایی که گوشت گوساله در سنین جوانی قصابی شده است، فرصتی برای رشد ماهیچه‌های گوشت گاو معمولی که منجر به برش لطیف‌تر می‌شود، داده نشده است. به‌علواه گوشت گوساله در انبارهای تحت کنترل محیط با آغل‌ها و غرفه‌های باز پرورش داده می‌شود و فضای کافی برای پرسه زدن، ایستادن، کشش، نشستن، نظافت و دراز کشیدن گوساله‌ها فراهم بوده است. اما فضایی به ورزش و عضله سازی داده نشده است.
محتویات گوشت گوساله
می‌دانیم که گوشت گوساله دارای ۳.۲۵ گرم چربی کلی در یک وعده کامل است و از کل این چربی هم ۱.۵۲ گرم از اسیدهای چرب تک غیراشباع، ۰.۲ گرم از اسیدهای چرب غیر اشباع چندگانه و ۱.۲۷ گرم از اسیدهای چرب اشباع شده تشکیل یافته است. با خرید گوشت گوساله می‌توانید یک غذای کم چرب مصرف کرده و سلامت خود را در سطح بسیار بالایی حفظ کنید. انجمن قلب آمریکا هم توصیه کرده است که مصرف چربی اشباع شده را به ۵ الی ۶ درصد از کل کالری دریافتی در روز محدود کنید. برای فردی که رژیم غذایی ۲ هزار کالری دارد، این مقدار بیش از ۱۳ گرم چربی اشباع در روز ندارد.

همین سبب می‌شود که یک وعده غذایی که مصرف می‌کنید، میزان مواد ناسالم بسیار کمتری وارد بدن شما شود و می‌توانید حجم بیشتری از غذا را مصرف کنید. گوشت گوساله برای زندگی سالم‌تر عالی بوده و می‌توانید کاملا به آن اعتماد داشته باشید. قیمت گوشت گوساله هم نسبت به مواد مغذی و ویژگی‌هایی که دارد، نسبتا مناسب است.

مقایسه ( 0 مورد )