بوقلمون

نمایش دادن همه 12 نتیجه

نمایش9121824

گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون دارای بافت ماهیچه‌ای بوده و می‌توانیم آن را به دو دسته سفید و تیره دسته بندی کنیم. گوشت سینه بوقلمون سفید بوده و چربی کمتری هم نسبت به گوشت تیره دارد. بوقلمون‌ها به‌طور مداوم از پاهای خود استفاده می‌کنند و به‌همین دلیل است که ران‌ها و بخش میانی آن بهترین منبع برای دریافت گوشت تیره خوش طعم و غنی از ویتامین است. مواد معدنی بسیار خوبی هم در گوشت بوقلمون تازه وجود دارد و می‌توانید بدون نیاز به مواد غذایی دیگر، مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. گوشت بوقلمون را می‌توانیم سرشار از پروتئین بدون چربی بدانیم که ورزشکاران بهترین بهره را از آن خواهند برد.

فقط یک وعده بوقلمون نصف ارزش پروتئین توصیه شده را دارد و ارزش بسیار بالایی را می‌توانیم برای آن قائل شویم. گوشت بوقلمون یکی از غذاهای محبوب تعطیلات بوده و می‌توانید در دورهمی‌ها و مجالس ویژه خود از آن استفاده کنید. تقریبا ۴۵ میلیون بوقلمون طی روز شکرگزاری در ایالات متحده و ۲۲ میلیون در کریسمس و ۱۹ میلیون عدد در عید پاک این کشور مصرف می‌شود و نشان از اهمیت و جذابیت بالای خرید گوشت بوقلمون دارد. قیمت گوشت بوقلمون هم نسبت به ارزشی که دارد مناسب بوده و می‌توانید به‌شکل پاک شده و برش خورده آن را تهیه کنید. این محصول یکی از محبوب‌ترین گوشت‌های سراسر جهان نیز محسوب می‌شود.

ویژگی‌های جذاب در خرید گوشت بوقلمون

با گوشت بوقلمون می‌توانید از ویژگی‌های سلامتی جذاب آن بهره برده و طعم بسیار خوبی را وارد وعده‌های غذایی خود کنید. این محصول تناسب بسیار خوبی با سبک آشپزی شما دارد و می‌توانید به کباب کردن و شیوه‌های متنوع پخت آن نیز توجه کنید. این محصول به‌طور فزاینده‌ای جزو غذاهای محبوب روزمره بوده و می‌توانید در وعده‌های غذایی هفتگی خود از آن بهره ببرید. مردم بومی مکزیک و آمریکای مرکزی، سالیان سال است که بوقلمون مصرف می‌کنند. در قرن پانزدهم هم فاتحین اسپانیایی بوقلمون‌های آزتک را به اروپا بازگرداندند.

صنعت بوقلمون یکی از شیوه‌های تجارت تک محصول و تعطیلات گرا است که به یک صنعت کامل یکپارچه با خط تولید متنوع تبدیل شده است و می‌تواند در طول سال با سایر محصولات پروتئینی هم رقابت داشته باشند. بوقلمون‌های زیادی در کشور‌های مختلف پرورش داده می‌شود تا پاسخ مناسبی به بازار داده شود. بوقلمون‌ها مراقبت‌های دامپزشکی با کیفیتی را نیاز دارند و همواره باید در محیط‌هایی با طراحی علمی و با تنظیم دما پرورش پیدا کنند. باید حداکثر میزان فضا وجود داشته و دسترسی ثابت به غذا و آب نیز برای آن‌ها فراهم شود.

این بوقلمون‌ها باید در برابر شکارچیان و حیوانات شکارچی هم مورد محافظت قرار گیرد. تولید گوشت بوقلمون تازه سبب شده است که افراد زیادی به سمت آن هجوم پیدا کرده و آن را با گوشت قرمز عرف که در جامعه مصرف می‌شود، جایگزین کنند. همین امر کافی است که تا زندگی سالم برای افرادی که از گوشت بوقلمون تازه استفاده می‌کنند، فراهم شده و نیازی به گزینه‌های دیگر نداشته باشد. همواره سعی کنید که در بهترین موقعیت و بهترین قیمت گوشت بوقلمون آن را تهیه کرده و به میزان لازم ذخیره داشته باشید تا در روزهای آتی هم بتوانید از آن استفاده کنید. هر چه قدر که وعده‌های غذایی بیشتری از گوشت بوقلمون تازه استفاده کنید، کاملا به نفع بدن شما خواهد بود.

ارزش غذایی گوشت بوقلمون

ارزش غذایی بر اساس المان‌های مختلف تعیین می‌شود و بسته به جوان بودن، پوست تیره، میزان پخته شدن و وزن بوقلمون تعیین می‌شود. یک وعده گوشت بوقلمون می‌تواند ۵۵ درصد ارزش غذایی توصیه شده مصرف پروتئین روزانه را تامین کند. پروتئین یکی از مواد مهم برای بلوک‌های ساختمانی بدن است و به‌همین دلیل، حتما باید روی جذب آن برای بدن خود کار کنید. بدن از پروتئین برای ساخت و ترمیم بافت‌ها استفاده کرده و ساخت آنزیم و هورمون‌ها را نیز برعهده می‌گیرد. ساخت ماهیچه و پوست هم به همین واسطه عملیاتی می‌شود. خرید سریع گوشت بوقلمون از الو گوشت برای شما مهیاست.

با مصرف یک وعده گوشت بوقلمون تازه می‌توانید ۵۳ درصد از سلنیوم مورد نیاز بدن خود را به‌صورت روزانه تامین کنید. این میزان برای هر وعده بسیار عالی خواهد بود. سلنیوم هم یک ماده معدنی کمیاب است که به تنظیم التهاب کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از آن به‌عنوان یک آنتی اکسیدان برای محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب‌های احتمالی هم استفاده کنید. با مصرف روزی یک وعده بوقلمون می‌توانید ۲۷ درصد از مقدار توصیه شده روزانه روی را در هر وعده تامین کنید. روی برای سیستم ایمنی سالم بدن مناسب بوده و متابولیسم انرژی و التیام زخم‌ها را نیز به‌همراه خواهد داشت.

فسفر هم یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است که با مصرف یک وعده گوشت بوقلمون تازه می‌توانید ۲۰ درصد از میزان مورد نیاز روزانه بدن خود را تامین کنید. فسفر در تشکیل استخوان نقشی اساسی دارد و در هضم، تکانه‌های عصبی و عملکرد صحیح کلیه‌ها را به همراه خواهد داشت. با یک وعده بوقلمون می‌توانید نیاسین بدن خود را نیز تامین کنید. ۱۸ درصد از ارزش غذایی توصیه شدن روزانه نیاسین به همین شیوه تامین شده و م‌توانید برای واکنش‌های انتقال انرژی متابولیک گلوکز، چربی و الکل از آن استفاده کنید. همچنین، حضور این ماده به بدن شما کمک می‌کند که در برابر دژنراسیون عصبی هم شرایط بهتری داشته باشید. بوقلمون جز ماکیان محسوب می شود و ارزش غذایی بالایی دارد.

کاربردهای آشپزی گوشت بوقلمون

با خرید گوشت بوقلمون می‌توانید یک پروتئین کم چربی و همه کاره داشته باشید و می‌توانید به همه دستورالعمل‌هایی که نیاز به پروتئین‌های دیگر با تنظیمات کوچک‌تر دارد، در زمان پخت از چنین چیزی استفاده کنید. بسیاری از برش‌ها و محصولات بوقلمون موجود امروزی را می‌توانید در هر وعده غذایی خود داشته باشید. با مصرف گوشت بوقلمون تازه برای صبحانه می‌توانید شیوه متفاوتی از مصرف آن را تجربه کنید که در کنار کیک مورد علاقه شما هم کاربرد بهتری خواهد داشت. ناهار هم به‌عنوان یک وعده غذایی برای گوشت بوقلمون عالی است و می‌توانید به‌صورت ساندویچ، سالاد یا ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید گوشت بوقلمون را همراه با سیب سبز و پنیر مصرف کنید.

فیله گوشت بوقلمون به‌عنوان شام یک وعده بسیار عالی است. چاشنی یا ماریناد مورد علاقه خود را اضافه کرده و گریل را گرم کنید. می‌توانید از یک تابه روی اجاق گاز هم استفاده کنید تا غذای دلخواه و آسانی را همراه با گوشت بوقلمون درست کنید. می‌توانید از بوقلمون چرخ شده هم همراه با دستورالعمل‌های سنتی استفاده کرده و از فلفل شکم پر، ناچو یا بولونیزی استفاده کنید. بدین ترتیب، کاملا مشخص است که تنوع بسیار جالبی از محصولات را می‌توانید با کمک گوشت بوقلمون درست کنید و هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد.

جایگزینی برای انواع مرسوم گوشت قرمز

اگر قصد دارید که جایگزینی برای گوشت قرمز پیدا کنید، خرید گوشت بوقلمون یکی از بهترین روش‌ها برای شما است. گوشت بوقلمون تازه می‌تواند مضرات گوشت قرمز را حذف کرده و سراسر فواید را برای بدن شما داشته باشد. به‌همین دلیل است که به‌عنوان یک جایگزین عالی می‌توانید به آن نگاه کنیم. حداقل می‌توانید به‌صورت ترکیبی از گوشت قرمز و گوشت بوقلمون استفاده کرده و تنوع غذایی را در وعده‌های خود ایجاد کنید. در آشپزی سنتی ایرانی هم شیوه‌های مختلفی برای درست کردن گوشت بوقلمون وجود دارد که حتما باید به آن توجه کنید. این شیوه‌های سنتی نشان از قدمت بالای مصرف گوشت بوقلمون در کشور دارد.

می‌توانید از گوشت بوقلمون در مجالس خود استفاده کرده و به‌صورت درسته هم آن را روی میز سرو کنید. مهارت شما در این زمینه تعیین کننده است و می‌توانید هنر آشپزی خود را به نمایش گذارید.