میگو

نمایش دادن همه 3 نتیجه

میگو

میگو یکی از مواد افزودنی محبوب در مهمانی‌های شام است که حاوی مقدار زیادی پروتئین بوده و برای رژیم غذایی می‌تواند مناسب باشد. شما می‌توانید در کنار ساید فواید باور نکردنی، از میگو به‌عنوان یک وعده غذایی استفاده کنید. با دانستن حقایق میگو تازه شگفت زده خواهید شد و به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم حتما با ما همراه شوید. بسیاری از افراد درک درستی از میگو نداشته و به‌خصوص آن‌هایی که حساسیت غذایی دارند، در استفاده از آن سردرگم هستند. چنین افرادی ابتدا باید بدانند که چیزی سر بشقاب آورده‌اند. آن‌ها همیشه این سوال را از خود دارند که آیا میگو می‌تواند یک غذای لذیذ دریایی از طبقه‌بندی ماهیان باشد.

آشنایی با میگو

میگوها در دسته‌ای از سخت پوستان به‌نام ده‌پا قرار می‌گیرند و پیشوند Deca به‌ آن‌ها داده می‌شود. این هم بدان معنی است که ده پا داشته و دارای بدن دراز همراه با دندروبرانشیات هستند. بدن آن‌ها شکل و شمایل نزدیک به خرچنگ‌ها را دارد. مشخصه میگوها در بدن نیمه شفاف آن‌ها است و پهلو به پهلو با شکمی منعطف صاف قرار دارند و همین شکل و شمایل آن‌ها را قادر ساخته است که بتوانند به سمت عقب شنا کنند. آن‌ها شباهت زیادی هم به میگوهایی دارند که دارای شکم باریک و عضلانی، سیبل‌های بلند و پاهای باریک هستند.

خرچنگ‌ها پاهای قوی‌تری نسبت به میگوهایی دارند که پاهای نازک و شکننده‌ای دارند و عمدتا برای نشستن از آن‌ها استفاده می‌کنند. نام علمی میگوها Caridea است و در کلاس طبقه‌ بندی Pleocyemata قرار می‌گیرند که ۳۰۰ هم زیر گروه دارند که هر کدام از آن‌ها دارای نام علمی گروه خودش است. این زیرگونه‌ها فراوان بوده و با چندین زیستگاه هم سازگار هستند. آن‌ها در نزدیکی بستر دریاها، سواحل، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مصب‌ها یافت می‌شوند. غذای آن‌ها عمدتا از گیاهان و حیوانات کوچک تشکیل یافته است و برخی از آن‌ها از مردار تغذیه می‌کنند و می‌توانند تا هفت سال هم دوام بیاورند.

میگو تازه موجودی منفرد است، اما معمولا در فصل تخم ریزی دور همدیگر جمع می‌شوند. شکم آن‌ها عضلاتی بلند داشته و همان چیزی است که به‌عنوان غذا می‌توانیم از آن استفاده کنیم. اندازه کوچک‌تر و معمولا ۲ سانتی‌متری آن‌ها سبب شده است که به‌طور گسترده پرورش یافته و بتوانید به شیوه جالبی از آن‌ها استفاده کنید. میگوهای بزرگ‌تر هم عمدتا به‌صورت تجاری به‌عنوان میگو رشد پیدا می‌کنند. در الو گوشت انواع مختلف میگو برای خرید گردآوری شده است.

آیا میگو غذای دریایی است؟

غذاهای دریایی هزاران سال است که در غذاهای مختلف در سراسر جهان مصرف می‌شود. میگوها هم جزو غذاهای دریایی محسوب می‌شوند و در گروه خرچنگ‌ها، خارپشت‌های دریایی، صدف‌ها، ماهی مرکب و اختاپوس قرار می‌گیرند. آن‌ها را می‌توانید در کف ساحلی و نزدیک رودخانه‌ها و دریاچه‌ها پیدا کنید. این غذاهای دریایی را می‌توانید آب پز، سرخ شده، پخته یا به‌عنوان کوکتل میل کنید.

آیا میگو گوشت محسوب می‌شود؟

پاسخ ما باز هم مثبت است. میگو تازه جزو غذاهای دریایی بوده و گوشت محسوب می‌شود. گوشت به‌ع نوان گوشت حیوانات تعریف شده است و تهیه میگو شامل برداشتن سر، پوسته، دم، رگ و همه چیزهایی است که در زیر چتر غذاهای دریایی قرار می‌گیرد. در حال ایده‌آل، میگو نوعی ماهی است و از آن‌جایی که ماهی هم نوعی گوشت محسوب می‌شود، میگو را نیز می‌توانیم در همین دسته قرار دهیم.

از آن‌جایی که میگو به‌عنوان سخت پوست یا صدف طبقه بندی شده است، به نوعی با گوشت سایر حیوانات متفاوت خواهد بود. این بدان دلیل است که آن‌ها در دریا زندگی می‌کنند و برخی از ادیان هم دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به آن دارند. به‌طور مثال، یهودیان مصرف صدف را منع می‌کنند و حتی اگر گوشتی باشد، این قانون همواره پابرجاست. مذهب کاتولیک هم مصرف گوشت را در فصل عید ممنوع کرده است،‌ اما آن‌ها میگو را نوعی ماهی و گوشتی می‌دانند که در فصل عید قابل مصرف نیست. گیاه‌خواران و وگان‌ها نیز میگو را به‌عنوان گوشت،‌ شامل غذاهای دریایی مانند ماهی در نظر می‌گیرند. میگو با سطوح بالای ید، کلسیم و پروتئین، بسیار مغذی بوده و سرشار از مواد مغذی استخوان ساز مانند منیزیم، روی، ویتامین D و فسفر است.

چه نوع میگو را باید مصرف کنیم؟

میگوها گونه‌های مختلفی دارند و حداقل ۳۰۰ نوع از آن‌ها معرفی شده است. با این حال، این تنها بخش کوچکی است که به‌صورت تجاری در دسترس قرار گرفته است. هنگام خرید میگو، تشخیص اینکه کدام باید انتخاب کنید، دشوار است. اولا شما باید دو گونه را کاملا درک کنید. یکی از آن‌ها نوع پرورشی بوده و دیگر آن‌هایی هستند که در طبیعت صید شده‌اند. همچنین، همه میگوها برای اهداف آشپزی استفاده نمی‌شوند و برخی از آن‌ها زینتی هستند. میگوهای وحشی دارای گواهینامه از شورای نظارت دریایی هستند. مزرعه داران دارای گواهینامه معتبر از غذاهای طبیعی و کامل هستند و به‌طور کاملا استاندارد و ایمن پرورش داده شده‌اند.

انواع میگو

برای خرید میگو ابتدا باید انواع آن را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید کنید. در این شرایط مصرف آن هم بهینه‌تر بوده و می‌توانید مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. میگوهای قهوه‌ای عمدتا در خلیج مکزیک یافت می‌شوند و دارای پوسته‌های قرمز مایل به قهوه‌ای هستند که دارای رنگ سبز تیره با زائده‌های دم قرمز بوده و حالت سفت خواهند داشت. میگوهای دیگری هم داریم که نقطه‌ای نامیده شده‌اند و روی بدنشان لکه و سنبله دارند. این دو هنگام تهیه میگوها به راحتی از هم جدا می‌شوند. میگوهای لکه‌دار می‌توانند تا ۱۲ اینچ رشد کنند و عمدتا هم در آلاسکا، واشنگتن، کالیفورنیا و بریتیش کلمبیا صید می‌شوند.

میگوهای صورتی را هم داریم که همان‌طور که از نام‌شان پیدا است، زمانی که خام باشند، رنگ صورتی همراه با المان‌های خاکستری و سفید رنگ دارند. آن‌ها طعم ملایمی دارند، اما شیرین هستند و یک افزودنی عالی به سالاد میگو نیز محسوب می‌شوند. میگوهای سفید را هم داریم که در سه نوع می‌توانید به سراغ‌شان بروید. آن‌ها سفید خلیجی، سفید اقیانوسی و سفید چینی هستند. همه این گونه‌ها دارای رنگ آبی مایل به سبز شفاف هستند که در هنگام پخت و پز صورتی می‌شوند. آن‌ها طعم لطیف و شیرینی هم دارند. این روند سبب شده است که محبوبیت آن‌ها در بسیاری از دستورالعمل‌ها بالا باشد. همچنین، آن‌ها می‌توانند به‌صورت آب پز، سرخ شده، پخته، کباب یا حتی شکم پر استفاده شوند.

میگوهای دیگری هم داریم که سنگی نام دارد و پوست سخت خود شناخته می‌شود. این میگو تازه را باید پوست‌شان را کنده و تمیز و آماده برای طبخ حاضر کنید. چرا که فرایند پوست کندن آن‌ها می‌تواند واقعا چالش برانگیز باشد. طعم آن‌ها هم دقیقا شبیه به خرجنگ بوده و حتی بافت مانند خرچنگ را به خود گرفته است. میگوهای ببری را هم داریم که با نوارهای روی بدنشان که شبیه به ببر هستند شناخته می‌شوند. این میگوها برای شروع بهترین انتخاب هستند، چرا که طعم متوسط و همراه با بافت قوی دارند و بهتر با ذائقه شما می‌تواند مناسب باشد.

آیا میگو یک حیوان است؟

بله – میگو یک اصطلاح رایج برای بسیاری از سخت پوستان ده پایان است و به‌طور خاص هم سخت پوستانی هستند که جزو خوراکی‌ها به‌عنوان ماهی هم شناخته می‌شوند. این دوزیست‌ها گاها دارای پوست سخت هستند و با بدن‌های فشرده شده جانبی و عموما همراه با پلوپودهای بادبزن خود شناخته می‌شوند.

قیمت میگو هم بسته به ارزش غذایی بالایی که دارد، می‌تواند مناسب باشد و می‌توانید خرید میگو را در برنامه رژیمی خود قرار دهید. بسیاری از ورزشکاران هم می‌توانند میگو تازه را مورد استفاده قرار داده و از مزایای جالب و ارزشمند آن استفاده کنند.