کباب

نمایش 1–12 از 64 نتیجه

نمایش9121824

جوجه کباب مکزیکی

۱۵۹,۰۰۰ تومان هرکیلو
افزودن به سبد خرید

گوشت کباب

می‌دانیم که گوشت گوسفند یکی از لذیذ‌ترین گوشت‌های موجود در جهان است که می‌توانید برای مقاصد مختلف از آن استفاده کنید. این گوشت بسیار خوشمزه بوده و به‌عنوان گوشت کباب می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. چربی آن نسبت به گوشت‌های قرمزهای دیگر کمتر بوده و همین هم سبب می‌شود که لذت بیشتری از مصرف آن داشته باشید. چربی کمتر به‌معنای طعم لذیذ‌تر بوده و می‌توانید در موقعیت‌های مختلفی مانند وعده‌های غذایی و مجالس از آن استفاده کنید. گوشت گوسفند حاوی مواد مغذی مورد نیاز بدن شما است و با یک بار مصرف می‌توانید، نیاز به تامین ویتامین و پروتئین بدن خود را طرق دیگر به صفر برسنادی.

شما می‌توانید از گوشت گوسفند به شیوه‌های مختلف استفاده کنید. طبخ آن متفاوت بوده و هر کدام هم برای تهیه یک نوع ماده غذایی کاربرد دارد. کباب کردن یکی از شیوه‌های مهم و محبوبی است که در ایران هم زیاد از آن استفاده می‌شود. البته همه قسمت‌های گوسفند برای کباب کردن مناسب نیست و باید به سراغ قسمت‌های بهتر آن بروید. می‌توانید با خرید گوشت کباب از آن برای چندین نوع غذا استفاده کنید و هیچ نوع محدودیتی هم در برابر شما وجود ندارد. بنابراین، تنها کافی است که نکات مهم و ترفندهای موجود را یاد گرفته و از گوشت گوسفند برای این منظور استفاده کنید.

بخش‌های برای گوشت کباب

شما می‌توانید انواع گوشت کباب را از بخش‌های مختلف گوسفند تهیه کنید. ما در این بخش قصد داریم که بهترین بخش‌ها را برای شما تشریح کرده و ببینیم که برای چه نوع غذاهایی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که قیمت گوشت کباب هم در این شرایط متفاوت بوده و هر کدام برای شیوه‌ای کاربرد دارند. در همه این موارد باید توجه کنید که گوشت کباب تازه تهیه کنید تا بتوانید در یخچال و فریزر از آن استفاده کرده و با ماندگاری بالا، امکان استفاده از آن برای چندین ماه پیاپی را هم داشته باشید.

گوشت کباب برگ

شما می‌توانید از راسته گوسفند برای تهیه گوشت کباب برگ استفتاده کنید. کباب راسته گوسفندی یکی از بهترین انواع گوشت کباب است که محبوبیت بالایی در جهان دارد و مربوط به اطراف ستون فقرات حیوان خواهد بود. می‌دانیم که این قسمت تحرک کمتری در بدن گوسفند داشته است و همین هم دلیلی شده است که نرم‌تر بوده و بافت لطیف‌تری را برای شما داشته باشد. این نرمی سبب تردتر شدن آن شده است و می‌توانید بسیار بهتر از بقیه قسمت‌های گوشت گوسفند از ان استفاده کنید. چربی راسته هم کمتر از قسمت‌های دیگر است و همین طعم منحصربه‌فردی را برای شما تامین خواهد کرد. از راسته گوسفند معمولا در تهیه گوشت کباب برگ استفاده می‌کنند. بهترین گوشت را از الو گوشت بخواهید.

گوشت کباب برگ و چنجه

برای اینکه بتوانید از گوشت کباب برای چنجه استفاده کنید، باید از گوشت فیله گوسفند استفاده کنید. این بخش هم یکی از بهترین‌ها است و از طعم بسیار خوبی برخوردار است. بخش فیله را می‌توانید به‌عنوان بخش پشتی کمر مورد استفاده قرار داده و حتی از جگر سفید آن هم استفاده کنید. این قسمت هم نرمی و لطافت بالایی دارد و می‌تواند طعم بی نظیری را در قالب گوشت چنجه برای شما داشته باشد. شما می‌توانید با طبخ آن به شیوه‌های مختلف، برای کباب برگ هم از آن استفاده کنید که مانند گزینه قبلی می‌توانید به سراغش بروید. می‌توانید بدین ترتیب در مجالس و حتی رستوران‌ها هم از این گزینه‌ها استفاده کنید.

گوشت کباب شیشلیک

برای تهیه و خرید گوشت کباب شیشکلیک می‌توانید از دنده گوسفند استفاده کنید. می‌دانیم که این وع یکی از لوکس‌ترین و لذیذترین گزینه‌ه است و ایرانی‌ها نیز بسیار آن‌ها را دوست دارند. این گزینه از دنده گوسفند تهیه شده و دارای گوشتی نرم و لطیف خواهد بود. ضخامت این نوع گوشت کم بوده و چربی زیادی هم دارد. طعم لذیذ ان هم برای همه کاملا قابل درک است. شما می‌توانید قیمت گوشت کباب شیشلیک را بررسی کرده و در وعده‌های غذایی مختلف خود از آن استفاده کنید. این کاملا بسته به خود شما دارد و بهتر است که از گوشت کباب تازه برای این منظور استفاده کنید.

گوشت کباب کوبیده

برای تهیه گوشت کباب کوبیده و سینه و قلوه‌گاه استفاده می‌کنند. ابتدا باید این بخش‌ها را چرخ کرده و سپس همراه با ادویه و مواد مختلف آن را برای کوبیده آماده کنید. گوشت کباب کوبیده یکی از پرطرفدارترین گوشت‌ها است و در کبابی‌ها و رستوران‌ها همراه با پلو یا به‌عنوان خوراک ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌دانیم که انواع دیگری از گوشت کباب هم وجود دارد که با طراوت و تازگی می‌توانید در وعده‌های غذایی مختلف خود از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که لذت خوردن کباب در کنار وارد کردن مواد مغذی مختلف می‌تواند برای بدن شما جالب توجه باشد.

انواع دیگر گوشت کباب

با خرید گوشت کباب می‌توانید انواع مختلفی از بدن غذاهای متنوع را تجربه کنید. در آخر لاشه گوسفند که گوشت لخم قرار می‌گیرد، می‌توانید برای تهیه کباب حسینی از آن استفاده کنید. این گزینه هم طرفداران زیادی دارد و همراه با سیخ آن درست می‌کنند. در دورهمی‌های خود هم می‌توانید از انواع سبزیجات در کنار آن استفاده کرده و غذای لذیذی را برای اعضای خانواده آماده کنید. از گوشت شانه گوسفند هم برای تهیه کباب استفاده می‌کنند. قیمت گوشت کباب این نوع پایین‌تر بوده و باز هم می‌توانید از مخلوط سبزیجات در این بخش استفاده کنید.

بخش دیگر مربوط به گوشت سینه گوسفند است. این قسمت در زیر شکم قرار دارد و باید به آرامی مورد پخت قرار گیرد. در چنین شرایطی چربی آن جدا شده و به شما کمک می‌کند که بخش‌هایی را مورد استفاده قرار دهید که به آن نیاز دارید. می‌توانید در این شرایط سینه را از دنده‌ها جداسازی کرده و با انواع سبزیجات آن را مصرف کنید. می‌توانید از گوشت کباب تازه و با طراوت بالا در این بخش استفاده کنید. فراموش نکنید که استفاده از ترفندهای خاص هم در این زمینه کاربردی است و کمک می‌کند که گوشت لذیذ و بسیار خوبی را در سر سفره داشته باشید.

تکنیک‌های مهم درست کردن کباب

با گوشت کباب تازه می‌توانید خوشمزه‌ترین وعده‌های غذایی را درست کنید. فراموش نکنید که حتما از خواباندن گوشت چنجه در ماست یا سس مایونز استفاده کرده و نرمی و لطافت آن را بیشتر کنید. در این شرایط گوشت آبدار شده و خوردن آن لذت بیشتری برای شما خواهد داشت. در صورت توان، می‌توانید از زعفران هم استفاده کرده و کره را هم برای اضافه شدن طعم بهتر به آن اضافه کنید. می‌توانید از خواباندن طولانی مدت گوشت کباب در مواد هم استفاده کنید تا تردی و مزه بهتری را به همین واسطه دریافت کنید. این موضوع بیشتر به سلیقه و تجربه شما دارد و می‌توانید از مواد مختلف برای این منظور استفاده کنید.

شما می‌توانید تکه‌های دنبه را در بین گوشت کباب قرار داده و امکان پخت ایمن‌تر بدون سوزاندن را فراهم کند. گوشت در این شرایط خشک هم نخواهد شد. می‌توانید نمک را هم به گوشت خود اضافه کرده و اجازه دهید که با کمک این شیوه گوشت شما سفت‌تر شود. این هم گزینه مناسبی بعد از خرید گوشت کباب تا بتوانید طبخ بهتری را تجربه کنید.

گوشت کباب در بین ایرانی‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد و بهتر است که با تهیه گوشت کباب تازه این حس و لذت را در خودتان بیشتر کنید. در چند وعده غذایی ماهانه حتما از گوشت کباب استفاده کرده و مواد مغذی را وارد بدن خود کنید.